Адже вони допомагають заощадити наш час та взагалі полегшити життя, не зациклюючись кожен день у домашніх справах. Але реалії демонструють те, що загальна мережа може принести несподіванки для цих помічників у вигляді стрибків, коливань, а то й відключень напруги. Все це може відбитись на електроприладах не кращим чином, навіть до повного виходу зі строю. Ключовим параметром захисту є стабілізатор напруги.
Вибирайте надійний стабілізатор напруги українського виробництва на сайті - стаб.укр
Обрати стабілізатора напруги є задачею не складною на перший погляд, але й не такою простою. Адже якісний та ефективний вибір цього агрегату потребує вивчити декілька моментів.
Визначення мети і розуміння завдання, для вирішення якої обирається стабілізатор, - ключовий момент. Головне призначення - згладжування стрибків, просадок і сплесків напруги в загальній мережі.
Визначення мети тісно пов'язано з визначенням технічних даних цього приладу. Тому інформаця про те, де він буде розташований, про тип електромережі, про розкид напруги в лінії електропередач,про необхідну вихідну точність, про допустиме коливання та інші необхідні дані повинна бути вивчена до придбання стабілізатора напруги.
Якщо придбання стабілізатора стає необхідністю, треба визначати такі критерії вибору:
- Трифазний або однофазний. Який саме стабілізатор підійде для квартири. Даний критерій залежить від кількості приладів та їх характеристик, які є в квартирі і скільки фаз необхідно для їх сталого функціонування. До якого типу мережі підключена квартира.
- Підлогові або настінні (вертикальні і горизонтальні). Стабілізатори розміщені на підлозі є досить доступним варіантом, але займають значну частину площі. Ті, що розташовані на стіні, звісно не такі громіздкі, але коштують більше.
- Потужність. Для визначення необхідної потужності треба врахувати скільки приладів у квартирі та їх загальну сумарну потужність. Крім цього важливо буде враховувати напругу в електрощиті.
- Точність. Похибки при функціонуванні агрегату повинні бути якомога менші, допустимий поріг - 2%.
- Тип стабілізатора. Механічні, електронні, компенсаційні, ферорезонансні.
- Фірма (торгова марка). Це важливий критерій при виборі. Зазвичай покупці обирають європейські чи вітчизняні марки, адже їх китайські "брати" дешевші, але не такі якісні.
- Матеріал. Прилади з металу (корпус) більш надійні і міцні.
- Вартість. Критерій який при придбанні може стати вирішальним. Але не варто зовсім економити на приладі.
Враховуючи всі вищеназвані критерії вибір стабілізатора напруги для квартири стає не таким важким завданням. Якщо ж є сумніви у власних здібностях, аналітики радять звертатись до професійних консультантів, які, після аналізу наданих даних допоможуть підібрати кращий варіант. Стабілізатор напруги у квартирі це вже не розкіш та забаганка, це дійсна в наші дні необхідність. І якщо врахувати всі поради, обрати ефективний та якісний прилад, можна розраховувати на надійний та сталий захист домашніх електропомічників.